TÜRK YAĞIDAN ÜZR İSTEMEZ —– ALINTIDIR

TÜRK YAĞIDAN ÜZR İSTEMEZ

Featured image

Enver Paşa’nın akl ettiği ve Talat Paşa’nın uyguladığı 1915 tehcir hadisesi olmasaydı, bugün Türkiye’de Türk diye bir ırk kalmayacaktı ve “Türk diye bir ırk yoktur” diyen bir vatandaşın dilekleri o zaman yerine gelmiş olacaktı.

 Zira Fransız, İngiliz ve Rus üniforması giymiş ve bu devletler tarafından silahlandırılmış Ermeni terör örgütlerinin amacı, Birinci Dünya Paylaşım Savaşı’nın en çetrefilli döneminde, en zor ve sıkıntılı dönemimizde bizi arkadan vurarak yok etmekti. 

Biz Çanakkale’de canımızı dişimize takmış Haçlı ordularıyla cihad ederken 17 Nisan 1915’te Van, Bitlis ve Çatak’a saldıran Ermeni terör örgütü mensupları, 80 bin Müslüman Türk’ü acımasızca katletti.

Müslüman Türk kadın ve kızlarını Akdamar Kilisesi’ne zorla götürüp tecavüz ettiler. 

akdamar kilisesi van ile ilgili görsel sonucu

Birçoğu da iffet ve namuslarını korumak için Van Gölü’ne atlayıp şehit olmayı seçtiler.

Bu namuslu Türk kadınlarından özür dileyen, “hayatlarını kaybeden Türklerin huzur içinde yatmalarını diliyor, torunlarına taziyelerimizi iletiyoruz” diyen bir Ermenistan başbakanı görmedik.

asala örgütü ile ilgili görsel sonucu

1890’lı yıllardan günümüze kadar yüzbinlerce Türk, Ermeni terör örgütleri tarafından vahşice katledildi ama Ermenistan’da hiçbir başbakan bunlar için özür dilemedi, taziyede bulunmadı, acılarımızı paylaşmadı.

asala örgütü ile ilgili görsel sonucu

Vaktiyle Ermeni terör örgütü ASALA, yüzlerce Türk diplomatını ve vatandaşını vahşice katletti ama hiçbir Ermenistan başbakanı bunun için özür dilemedi. 

asala örgütü ile ilgili görsel sonucu

Hocalı’da 1992’de Ermenistan eşkıyası tarafından Türk soykırımı yapıldı.

hocalı katliamı ile ilgili görsel sonucu

Hiçbir Ermenistan yöneticisi bundan dolayı Türklere taziyelerini bildirmedi.

Şehit olan savunmasız Türk çocukları, kadınları ve ihtiyarları için hiçbir Ermeni başbakanı “hayatlarını kaybeden Türklerin huzur içinde yatmalarını diliyor, torunlarına taziyelerimizi iletiyoruz” demedi.

hocalı katliamı ile ilgili görsel sonucu

Her yıl 24 Nisan günü, 24 Nisan 1915 olayları münasebetiyle hem Ermenistan’da hem ABD’nin birçok eyaletinde Türk bayrağı yakılır, ama hiçbir Türkiyeli başbakan bu konuda ciddî ve sonuç getirecek şekilde resmî bir tavır ortaya koymadı.

Şimdiye kadar Ermenistan’da, Amerika’da, orada burada yaşayan Ermeniler, toplanıp sokağa çıkarak “HEPİMİZ TÜRK’ÜZ” diye pankartlar eşliğinde yürüyüş yapmadı.

Ermenistan’da Türkleri katil gösteren ‘Soykırım Müzesi’ vardır ama Türkiye’de Ermenileri katil gösteren böyle bir müze yoktur. 

ermenistan soykırım müzesi ile ilgili görsel sonucu

Türk düşmanı Ermeni terör örgütleri yandaşları, Türkiye’nin değişik şehirlerinde toplanıp “Türkler’in gerçekleştirdiği Ermeni soykırımı”nı lânetleme törenleri yaparlar.

Hiçbir zaman Türk olamamış “Türkiyeli!…”  siyasetçiler, bunları demokrasi faaliyeti olarak görür ve ilişmezler.

Öbür tarafından Ermenistan’ın hiçbir şehrinde “Ermeniler’in gerçekleştirdiği Türk soykırımı”nı lânetleme törenleri yapılmaz.

Türk’ü katletme niyetinde olmamış, teba-i sâdıka olarak kalmış ve Ermeni terör örgütlerine destek vermemiş olan, işinde gücünde sıradan Ermeni vatandaşlara insan olarak saygı duyarız; ama Türk ırkını yok etmek için eline silah alıp alnımıza doğrultmuş terörist Ermenilere de gül tutmayız.

Türk yağıdan üzr istemez.

İsteyen varsa Türk değildir.

 

PROF.DR.NURULLAH ÇETİN

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s