ETKİ AJANI – MERVE KAVAKÇI —- ALINTIDIR

ETKİ AJANI

MERVE KAVAKÇI

Milletvekili seçilen ve ABD vatandaşı olduğu için üyeliği düşürülen Merve Kavakçı 1999 Mayıs ayı ile Kasım 2002 arasındaki 43 aylık milletvekili maaşını ve 2002-2012 arasındaki 10 yıllık emekli maaşını istiyor.

Bu talebin toplam tutarının trilyon liraya bulacağı hesaplanıyor. Kavakçı’nın başvurusu, TBMM Başkanlık Divanı’nda ele alınacak. Kavakçı’ya halen 6 bin lira olan emekli maaşı bağlanması, yeşil pasaport verilmesi, ailesi ile birlikte, sağlık ve tedavi yardımından da yararlanması talebi de değerlendirilecek. (09.03.2012 tarihli Gazeteler) İktidar yalakası bir kısım medyadan, “Merve’nin itibarı iade edilsin!” çağrıları yükseliyor.

ABD Dışişleri Bakanı “ABD’nin belleği sonsuzdur!” diyordu, doğrudur.

Buna karşılık Türkiye Cumhuriyetinin belleği devletin tepelerine kadar tırmanan “ETKİ AJANLARI” eliyle güdükleştirilmiştir, hatta sıfırlandırılmıştır.

Bu nedenle geçmişte yaşanan her şey unutulmakta/unutturulmaktadır.

Böylece iktidarı ele geçirenler yaşamın her alanını (Politika-Basın-Sendikalar-Dernek ve vakıflar) Türk devletinin belleğini yok eden “Etki Ajanları” aracılığı ile kontrol altına alabilmişlerdir.

Merve Kavakçı bu alanda önemli bir figürdür.

1999 seçimlerinden 40 gün önce,

”Burada, önünüzde, şimdiye kadar bağlısı bulunduğum her türlü devlet bağını ve egemenliğini reddettiğime; bundan böyle ABD Anayasası’nı ve yasalarını iç ve dış düşmanlara karşı savunacağıma; ABD’ye bağlılık ve sadakat göstereceğime……”

yeminini ederek ABD vatandaşlığına geçiyor.

Seçimlerde FP tarafından kazanma olasılığı kesin olan bölgeden aday gösteriliyor.

FP yetkililerinin tüm uyarılara karşın TBMM ‘ye türbanıyla giriyor.

Sonuç, “görünmez el” Merve Kavakçı sayesinde AKP’nin yolunu açmış oluyor.

Yani FP içinden AKP’nin sezaryenle çıkartılması işleminin en önemli figürlerinden biridir Kavakçı.

AKP şimdi kendini yaratanlara “diyet borcunu” ödüyor.

Bazı gerçeklerin çok iyi bilinmesi günümüz yöneticilerinin güdük ve kısır ve de teslimiyetçi politikalarının anlaşılmasına olanak verecektir.

1-Merve Kavakçı’nın Milletvekilliğinin iptal edilmesi, başörtüsü yüzünden değil, sahteciliktendir.

1999 seçimlerine girerken, Türkiye tarafına haber ve bilgi vermeden ABD vatandaşı olduğundan, Amerikan çıkarları için çalışacağı üstüne yemin ettiğinden dolayı Merve Kavakçı Türk vatandaşlığından çıkartıldı.

2-Merve Kavakçı, tıpkı dedeleri gibi “Müslümanların büyük koruyucusu olarak gördüğü Amerika’dan İslam coğrafyasını yeniden şekillendirmesini istiyor.

(Obama İslam coğrafyasında “politik reformlar” peşinde koşmaktan, geçici de olsa, vazgeçmesin) bildirisinin altına ünlü Neo-Con Robert Kagan, ünlü eski Neo-Con Francis Fukuyama ve ünlü CIA ajanı Graham Fuller’la birlikte imza atıyor.

3-Merve Kavakçı, 26 Aralık 1997de ABD’nin Chicago şehrindeki konuşmasında “Bu alan (siyaset) benim cihat yapmak için seçtiğim alan” diyordu.

Kime karşı cihat?

Elbette vatandaşı olduğu, “bağlılık ve sadakat göstereceğine” ant içtiği ABD’ye karşı değil, “her türlü devlet bağını ve egemenliğini reddettiği” Türkiye Cumhuriyetine karşı “Cihat” ilan etmiştir.

4-Merve (İslam) Kavakçı, halen ABD Georgetown Üniversitesinde görevlidir.

Bu Üniversitede Mark Grossman, Morton Abramowitz gibi Türkiye’de bilinen isimlerin de görev yaptığı biliniyor.

Bu üniversiteyle organik bağ içinde olan Edgar Hoover Enstitüsü, Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (CSIS), Küresel Barış Merkezi, Kürt Enstitüsü gibi alt kurumlar var.

Bu alt kurumlarda etkili olan ABD’li istihbaratçılar arasında ise Dr. Chomsky, Henri Barkey, Paul Henze, Graham Fuller, Dr. Michael Gunter, Richard W. Murphy, Francis J. Ricciardone gibi isimler başı çekiyor.

Türkiye’de kullanılacak etki ajanlarının belirlenmesi, lojistik destek sağlanması, bu söz konusu alt kurumlar tarafından gerçekleştiriliyor.

Lüks türbanının altına İslam ve ülke sevgisini değil Amerikan sevgisini saklayan Merve Kavakçı Bu kurumlarda ‘walk-in’ diye tabir edilen bir kategoride, yani “kendi ayaklarıyla ve gönüllü olarak ajanlık hizmetini talep ederek gelen” Etki Ajanı olarak görevlidir.

5-Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde, ülke bütünlüğü ve devlet aleyhine çalışan ve dış bağlantıları nedeniyle “etki ajanı” konumundaki politikacılara hayat hakkı tanınmamaktadır.

Türk Devletinin de bu iradeyi ortaya koyacak gücü İktidar tarafından güdükleştirilmiş ve yok edilmiştir.

Yani “itlerin salınıp taşların bağlanması” özdeyişinde olduğu gibi, Cumhuriyet düşmanları, CİA ajanları ortalıkta cirit atarken Cumhuriyeti savunanlar Hasdal-Silivri zindanlarına tıkılmışlardır.

Cumhuriyet kurulurken, kinlerini dinlerine katarak isyan eden, Yunanla ve İngiliz’le, Hilafet ve dini kurtarmak adına işbirliği yapan, Menemen’de subayımızı kesenlerin torunları Küresel çete ile işbirliği içinde Cumhuriyetle son hesaplaşmalarını yapmaktadırlar

Kış günü bot alınamadığı için okula terlikle kabansız giden milyonlarca çocuk dururken Atatürk Cumhuriyetini yıkmaya yeminli “ajanlara” trilyon TL para ödenmesini önermek savunmak alçaklıktır gaflettir, dalalettir ve hıyanettir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bağımsızlıkla ilgili olarak “Türkiye’nin ortadan kaldırılmasında çıkar ve hayat görenler, zararlı olmaktan çıkmışlar, aralarında çıkarları paylaşarak birleşmiş, ittifak etmişlerdir.

Ve bunun sonucu olarak, birçok zekâlar, duygular, fikirler Türkiye’nin yok edilmesi noktasında yoğunlaştırılmıştır” der ve devam eder “Ahmaklar, memleketi Amerikan mandasına, İngiliz koruyuculuğuna bırakmakla kurtulacak sanıyorlar. Kendi rahatlarını sağlamak için bütün bir vatanı ve tarih boyunca devam edip gelen Türk bağımsızlığını feda ediyorlar.

Oh ne ala!

Mücadele yerine mandayı kabul edeceğiz ve rahata kavuşacağız!

Bu ne gaflet, bu ne körlük, bu ne budalalık. İstanbul’un yüce kişileri de bu fikirde.

İçlerinden biri çıkıp da ya istiklal ya ölüm diyemiyor.”

Merve Kavakçı’nın babası Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı, 20 küsur yıldır

ABD’de yaşıyor.

Kuzey Teksas’ta Kuran Akademisi, Suffa Islamic Seminary’nin kurucu dekanı ve İslam hukuku hocası.

Dallas Merkez Camii imamı.

Ve; Amerika Birleşik Devletleri’nin “Resmi İslam Sözcülüğü” görevini yürütüyor.

Öyle ki Papa XVI. Benedictus’un ABD ziyareti sırasında görüştüğü isimler arasında Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı da var!

Prof. Kavakçı Teksas Parlamentosu’nun açılışında konuşma yapıp, dua okuyacak kadar güvenilir bir isim Amerikalılar için.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s